Realitní makléř a speaker Juraj Sutoris se stal známým brzy poté, co na sociálních sítích otevřeně sdílel svůj osobní příběh. Padl až na samotné dno – alkohol, tvrdé drogy a vysoké dluhy ho semlely. Přesto vstal a rozhodl se jít dál. Teď má životní lásku, vede spokojený rodinný i pracovní život a za čtyři roky se chystá do důchodu.

Podcasty

Zvukový záznam  MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google Podcast a Pocket Casts.

„Není to tak, že bych ve svých osmatřiceti letech přestal pracovat, ale nechci, aby byl můj čas vykoupený penězi,“ vysvětluje v rozhovoru.

Specializuje se na prodej a nákup investičních nemovitostí a moderuje vlastní realitní talkshow. „Baví mě vytvářet obsah, který má hodnotu,“ podotýká. „Každý mi říká monetizuj svoji show, vydělávej na tom, měj tam reklamy, ať ti lidi platí. Nechci. Mě to prostě baví. Inspiruju lidi, mám na to dobrou zpětnou vazbu – a to mě těší.“

V realitách pracuje od roku 2012. Začínal v realitní kanceláři, která se specializuje na prodej větších investičních celků a díky akvizicím se stala také developerem. Pro makléře vyhledával obchodní příležitosti a navazoval kontakty s potenciálními investory, ať už s privátními nebo korporátními.

Po sedmi letech se rozhodl pro vlastní podnikání. „Sdílel jsem svůj osobní příběh, což přilákalo pozornost, a začal jsem si vytvářet svůj osobní brand,“ popisuje svoje začátky z pohledu marketingu, kterému se věnoval, když pracoval pro Annonci. „Brand v investičních nemovitostech buduje deal.“

Juraj Sutoris se specializuje mimo jiné na studené volání, na téma techniky telefonování nabízí i jeden ze svých seminářů. Může díky studenému volání nováček v dnešní době rozjet svůj byznys? „Ano i ne. Studené volání není pro každého,“ říká Juraj. „U mě je to vykoupeno tisíci hodin praxe. Je to dar i prokletí. Spousta makléřů volá špatně, neumí to nebo na to nemá koule. Myslím si, že techniky telefonování by měly být součást obchodních dovedností jakéhokoliv obchodníka. Neříkám, aby na tom postavil celý byznys, ale aby to uměl. A pokud nemá na začátku podnikání v realitách na účtu milion korun, musí volat, ať se mu to líbí nebo ne. Musí si zakázky vydřít.“

Jako makléř působí aktivně půl roku a specializuje se na investiční nemovitosti – činžovní domy, obchodní centra, developerské projekty. První půlrok svého podnikání se věnoval týmu, ale výsledky se nedostavily. Proto se rozhodl nejprve „vybudovat“ sám sebe, což se ukázalo jako správná volba. Dnes je na čtyřech milionech korun provizního obratu.

„Nabídka je nejcennější, investorů jsou tisíce,“ konstatuje ke specifikům svého oboru. „Ve svém portfoliu mám kolem 3,5 tisíce investorů, z toho 1 200 pouze na činžovní domy. Mám svůj vnitřní algoritmus, jak je vyhledávám,“ dodává. Většina těchto nemovitostí nejde do inzerce a trvá v průměru rok, než se investiční nemovitost prodá.

A co by vzkázal divákům? Osobní zkušenost, kterou se v životě řídí. „Věřte si. Zamyslete se nad tím, co opravdu chcete a založte si na tom svoji vnitřní motivaci.“

 

Juraj Sutoris bude vystupovat na konferenci REALITYfest dne 8. 11. 2021.

Juraj Sutoris

Realitní specialista a speaker

Juraj je expert na nábor nemovitostí. Školí obchodní telefonování a nábor nemovitostí, moderuje Show, která je zaměřena na reality a obchod.

Než se vypracoval a dosáhl úrovně a zkušeností, kterými nyní disponuje, prošel si nelehkou cestou, plnou nástrah a nemilých překvapení. Právě proto je tu dnes silnější a odhodlanější překonávat sám sebe a sdílet s ostatními své dovednosti.

 

Ondřej Jaroš

Jednatel ve společnosti Jaroš & Partners Real Estate

V realitách se pohybuje od roku 2008. Působí jako jednatel ve společnosti Jaroš & Partners Real Estate, kde mám na starost 25 realitních makléřů. Věnuje se také externímu školení makléřů a manažerů po celé ČR. Aktivně se stále věnuje i realitám jako makléř. Je jedním ze spolumajitelů Realitního vzdělávacího institutu (RVI), který školí a vzdělává makléře po celé České republice. Pod Realitní vzdělávací institut také spadá Realitní Akademie, kde má pozici managera celého projektu.

Realitní vzdělávací institut

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account