apartmán

S koronavirem vzrostl v Libereckém kraji zájem o rekreační byty. Například developerská společnost Creson, která staví rezidenční komplex s hotelovými službami Aldrov Apartments & Resort ve Vítkovicích v Krkonoších na Semilsku, už prodala polovinu bytů druhé etapy, které ještě ani nezačala stavět.

Velký zájem o byty ale registruje například i developerská firma Dolcevita Ještědská Apartments, která staví rekreační byty pod Ještědem v Liberci. Volných je posledních pět z více než třiceti bytů.

“Kupce láká mimo jiné fakt, že apartmán v horském středisku lze využít celoročně,” uvedl ředitel společnosti Crescon Jan Jerie. V době, kdy je byt prázdný, je možné ho pronajmout. “Že jde o zajímavý investiční produkt, dokládá zájem větších investorů – takto byla prodána například celá jedna budova druhé etapy,” dodal.

Majitelé rekreačních bytů měli v době koronavirové pandemie výhodu, zatímco hotely a penziony musely po velkou část loňského roku zůstat zavřené a ani letos zatím až na výjimky hosty přivítat nemohly, rekreační byty se pronajímaly a majitelům vydělávaly peníze. Trávit dovolenou ve vlastním bytě na horách navíc vlastníkům většinou nikdo nebránil. Výjimkou byly jen velké uzávěry, které omezily cestování, nebo tak jako v posledních týdnech zakázaly pohyb mimo katastr obce či okres.

Ceny apartmánů ve Vítkovicích se pohybují od 5,5 milionu za byt 1+kk, za třípokojový byt zaplatí zájemce i více než 11 milionů korun. Developer zde staví dvanáct budov se 139 rekreačními byty. Horské chaty s apartmány doplní dvě budovy, kde bude kromě recepce a asistenčních služeb také restaurace s pekárnou, vinný bar, bazén a wellness i multifunkční místnost vhodná k pořádání konferencí nebo pro dětský koutek s animačními programy.

Velký zájem je také o rekreační byty v Liberci, především díky rychlému spojení na Prahu. Přímo v sousedství spodní stanice lanové dráhy na Skalku nabídne více než tři desítky rekreačních bytů projekt Dolcevita Ještědská. Ceny se pohybují od bezmála tří milionů za 1+kk po devět milionů za byt 3+1, většina už je rezervovaná.

Nové rekreační byty se staví také v Benecku, Rokytnici nad Jizerou, Harrachově nebo Jablonci nad Jizerou, i tady už většina bytů má své majitele.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account