Jedna z největších realitních společností na českém trhu M&M Reality získala nového investora, padesátiprocentním podílem vstupuje do firmy Petra Morcinka skupina European Housing Services (EHS) investora Marka Rosenbauma. Cílem je posílit pozici na domácím trhu a pod značkou M&M Real Estate Europe být do tří let silným hráčem ve střední Evropě. Ještě letos se připraví na vstup do Německa a Rakouska. Do rozvoje plánují investovat přes tři miliardy korun. Cenu transakce firmy v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici, neuvedly.

Kromě posílení realitní činnosti by se mělo vstupem EHS do M&M Reality jednat i o nákup a držení nemovitostí, rozvoj alternativních možností financování a další posun v IT systémech. “Již nyní máme technologie, které o mnoho tříd přesahují běžný standard českého trhu. Spojením sil se nám otevírá příležitost nastavit pro evropský trh zcela nový realitní standard,” uvedl Morcinek.

Skupina EHS, která vznikla loni a patří do ní například firmy Bezrealitky a Maxima Reality, podle svého vyjádření od začátku plánovala expandovat do Evropy. “Chceme jít cestou smysluplných akvizic a v případě M&M Reality nás zaujala dobrá škálovatelnost byznysu, která je přímo využitelná i na zahraničních trzích,” dodal Rosenbaum, investor a zakladatel realitní skupiny EHS.

M&M Reality v dubnu roku 2020 oznámila, že do ní vstupuje majetkově skupina Arca Capital, ale v listopadu společnosti oznámily, že z ohlášeného vstupu sešlo.

M&M Reality patří k největším firmám na tuzemském realitním trhu. Společnost má 185 poboček po celé ČR a zhruba 2500 makléřů. Ročně zajistí v Česku prodej a pronájem zhruba 17.000 nemovitostí v celkové hodnotě přesahující 45 miliard korun. Z toho firma třeba v televizních aukcích loni a letos zrealizovala přes 1500 aukcí v hodnotě přesahující 5,7 miliardy korun.

Skupina EHS letos investovala například do projektu Ownest, poskytujícího model nájmu ve vlastním s odložením hypotéky až na pět let, a realitních auditorů Nemo Report. V loňském roce pak do start-upu Roomstory a realitní služby Maxima Reality.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account