Vysoké ceny nemovitostí v ČR, vysoká inflace a korekce na finančních trzích rozpohybovaly české investory, kteří se začínají poohlížet po investičních nemovitostech v zahraničí.

  • Jaké příležitosti to českým makléřům přináší?
  • Jak prorazit v tomto segmentu a být úspěšným makléřem?
  • Jaké jsou trendy ve světě?
  • Jak fungují realitní makléři v zahraničí?
  • Kde se to nejvíce vyplatí? Evropa, Asie, Amerika?
  • Jaká jsou úskalí nákupu nemovitostí v zahraničí?

Moderátor Miroslav Jonáš se zeptá zkušených makléřů a dalších odborníků, kteří Vám v tomto mohou předat to nejlepší know-how a inspirovat Vás.

Toto je záznam z odborné konference REALITYfest Podzim 2022. Společně s akcí FINfest jde o nejvýznamnější konferenční festival pro finanční a realitní profesionály. Akce se konala 3. října 2022 v Praze. Program pro více než 1.300 odborníků pokrývalo v sedmi sálech přes 100 řečníků.

Miroslav Jonáš

Specialista na realitní právo, finance, investice, oblast exekucí, insolvencí a daní

Spoluzakladatel M&M reality holding a.s. Specialista na realitní právo, finance, investice, oblast exekucí, insolvencí a daní. Úspěšně založil a vede projekt Realitní maturita.

Miroslav podniká od vysoké školy, první firmu založil ve dvaceti letech. V roce 1998 založil se společníkem virtuální velkoobchod se stavebním materiálem a už v roce 2001 dokázali překonat obrat 100 milionů korun v prodaném materiálu. V roce 2005 založil se společníkem M&M reality holding a.s. a vzal si na starost mj. oddělení práva, financí a investic. Tomu se věnoval celých deset let a nasbíral nepřeberné množství zkušeností, zejména z oblasti exekucí, insolvencí a daní. Na podzim roku 2014, kdy všechny firmy holdingu dohromady dosahovaly hrubého příjmu kolem tři čtvrtě miliardy korun, se rozhodl odejít a začít se věnovat vlastním projektům.

Na trhu působí jako privátní realitní investor se zaměřením na retailovou klientelu: vykupuje drobné nemovitosti jak od klientů, tak v dražbách, a následně je prodává. V Centru realitních investorů úspěšně zhodnocuje peníze mnoha klientů. Působí jako konzultant pro realitní trh nejen pro privátní klientelu, ale i banky, některé exekutorské úřady a insolvenční správce. Založil a úspěšně vede projekt www.realitnimaturita.cz.

Pavla Bártová

Certifikovaná realitní makléřka

Ve světe realit se pohybuji 4 roky a od samotného začátku byla moje realitní cesta spojena s nemovitostmi v zahraničí, zejména s Egyptem. Po mnoha letech působení jako tlumočnice jsem měla i v tomto oboru potřebu využít své jazykové vybavenosti. Podařilo se mi navázat spolupráci s několika ověřenými developery v Hurgádě na prodeji nových bytů v rezidenčních komplexech v dobrých lokalitách, které dávají smysl jak investorům na pronájem, tak klientům, kteří si přejí sami v Egyptě trávit více času. Důležité pro mě bylo vybudovat kompletní servis klientům, který samozřejmě zahrnuje právní služby, ale mimo jiné také zařizování bytů a správu nemovitosti.

Roman Olejník

Realitní makléř pro rezidenční a komerční sektor Keller Williams

Obchodní činnost provozuji již od roku 2003, kdy čtyři roky jsem byl součástí největší realitní společnosti v České republice. Zde jsem poznal kouzlo nemovitostí, které jsem aktivně prodával a pronajímal. Na této práci mám rád pravidelný kontakt se zákazníky, kterým jsem schopen nabídnout profesionální a osobní přístup na základě svých dalších obchodních zkušeností ze stavebního segmentu a realitní správy nemovitostí na mezinárodní úrovni. Zakládám si na oboustranné důvěře, která je důležitá během realitní transakce. Poslední rok jsem získával realitní zkušenosti i z vlastního prodeje nemovitostí nejen z rezidenčního, ale i komerčního sektoru. Do společnosti Keller Williams jsem vstoupil kvůli mezinárodní působnosti, pravidelnému vzdělávání a přátelskému kolektivu. Moje působnost je převážně v mém rodném Karlovarském kraji, ale vzhledem k celorepublikové a celosvětové působnosti společnosti Keller Williams jsem schopen pomoci s prodejem nebo koupí nemovitosti kdekoliv. Mluvím anglickým a španělským jazykem a to mi umožňuje být v kontaktu se zahraničními klienty a makléři.

Jan Sznapka

Regionální manažer Next Reality

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account