Panelák - bytový dům - bydlení

Nejdražší bydlení je v Praze, Brně, Berouně a Hradci Králové. Nejlevnější nemovitosti jsou naopak v Bruntálu, Karviné a Mostě. Největší nárůst cen byl za poslední dva roky v Jeseníku a Písku, a to o více než 60 %.

Ani rok pandemie koronaviru v České republice nezastavil růst cen nemovitostí. To vyplynulo z naší analýzy ceny bytů ve všech okresních městech. Ve srovnání jsme zohlednili byty s podlahovou plochou od 60 do 90 m2 v osobním vlastnictví ve velmi dobrém nebo průměrném stavu, jejichž inzerce byla ukončena od 1. 9. 2020 do 28. 2. 2021.

Nejlevnější byty lze pořídit na severozápadě České republiky, kde v několika městech nedosahuje průměrná cena za 80metrový byt ani 2 milionů korun. Stejný byt vás v Benešově, Berouně nebo Hradci Králové vyjde více než 2x tolik.

Ceny bytů v okresních městech - mapaVývoj cen od roku 2019 do 2021

Ceny nemovitostí rostou napříč celým Českem. Za poslední rok to bylo o 17 %. V porování s rokem 2019 to bylo téměř o třetinu. Největší nárůst jsme zaznamenali předvším v lokalitách s nižšími cenami nemovitostí, jako jsou Jeseník, Děčín, Strakonice nebo Prachatice. Více než o 50 % však podražily i byty v Písku, Příbrami a Kolíně, což jsou lokality, které se z pohledu cen řadí spíše k celorepublikovém průměru.

Ceny bytů v okresních městech - tabulkaMenší než 10% růst jsme zaznamenali pouze v Pelhřimově a v centru Prahy. Všude jinde rostly ceny nemovitostí výrazněji rychleji než inflace.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account