„Je potřeba dělat práci realitního makléře dostatečně dlouho, nepolevovat a nenechat se odradit dílčími neúspěchy,“ tak shrnula Petra Wölflová v nové talk show své zkušenosti, které vedou k úspěchu v tomto oboru. Proč nejsou všichni úspěšní realitní makléři předurčeni k vedení týmu? Jak efektivně rozdělit svou energii mezi rodinu a práci? A kdy si její kancelář prošla katarzí?

Podcasty

Zvukový záznam  MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google Podcast a Pocket Casts.

V rozhovoru s Ivanou Cikánkovou se zmiňuje o tom, proč se rozhodla vybudovat značku REALDOMUS. Zkušenosti z podnikání už měla, svoji původní firmu, která se zabývala zahraničním obchodem, prodala ještě před mateřskou dovolenou. A když se chtěla znovu vrátit do práce, zvažovala, jaký obor zvolit. „Reality mi vždycky přišly zajímavé, a tak jsem si zaplatila kurz na realitního makléře, kde jsem získala první informace,“ poznamenává. „Měla jsem jednu obrovskou výhodu. Manžel je právník a mám jeho podporu.“ Před pěti lety její manžel stal druhým jednatelem společnosti.

„Začátky byly krušné,“ vzpomíná na období před deseti lety. „A myslím si, že teď je to ještě o něco komplikovanější. Vzdělávání je sice na vyšší úrovni a mnohem víc lidí je ochotno se podělit o své zkušenosti z oboru, ale v naší době bylo daleko víc nemovitostí v nabídce a daleko snáz se nabíraly nemovitosti z monitoringu.“

I když – svoji první nemovitost, kterou měla navolanou právě v monitoringu, navštívilo dalších dvanáct realitních makléřů. Tehdy měla štěstí, že zrovna ona tuto nabídku prodala, což ji motivovalo. „Možná ten obor opravdu zvládnu,“ řekla si tehdy.

Reality ji opravdu baví, i když ne pokaždé je to snadná práce. Navíc, jak se obě dámy ve studiu shodly, je to obrovský kolotoč a ještě v rychlém tempu. „Ale nikdy jsem neměla pocit, že bych makléřiny měla nechat. Vždycky se to dalo zvládnout,“ konstatuje Petra Wölflová s úsměvem a přiznává, že má velké štěstí na lidi kolem sebe. „Mám podporu ve své rodině, v práci mám výborné asistentky, na které se mohu spolehnout a činnosti delegovat. A tak energii, kterou mám omezenou, rovnoměrně rozděluji mezi rodinu a práci.“

Každý úspěšný realitní makléř není předurčen k vedení týmu. Do jaké míry má ještě sám obchodovat a do jaké míry vést tým realitních makléřů? „Dnes už to není o tom, být dominantním členem skupiny, ale pomáhat a poradit ostatním makléřům. Doba se změnila. A právě tato pozice může sedět ženám,“ domnívá se a zároveň upozorňuje, že je to hodně o financích, tedy o tom, jak daná kancelář finančně funguje. „Pokud manažer přestane obchodovat a začne se věnovat týmu, je důležité mít nejprve nastaveno, aby kancelář obratově fungovala bez jeho přínosu vlastních zakázek.“

„Naše kancelář prošla v roce 2019 katarzí,“ přiznává složité období, které je potkalo. „Postavili jsme svoji značku REALDOMUS, která vždycky fungovala, ale pod jinou obchodní značkou. Byl to pro nás zlom, protože někteří makléři chtěli zůstat v původní značce, s některými jsme zase my nechtěli spolupracovat a ve finále jsme zůstali jenom já s manželem, asistentkou a dvěma makléři. I když jsme se od té doby s manželem chtěli věnovat hlavně obchodu, máme v týmu nováčky a aktuálně je nás v kanceláři deset,“ dodává.

A kdyby měla zmínit pouze jednu vlastnost, které se při práci realitní makléřky za dlouhé roky praxe naučila? „Musela jsem se naučit stoický klid,“ usmívá se. „Nechci se radovat z uzavřených obchodů, dokud není podepsaná rezervační smlouva, nejsou peníze na účtu a není dokončený celý proces. Ale zároveň se pak nehroutím z toho, když se obchod nepovede. Vím, že to není moje osobní chyba.“

Jak vnímá vývoj realitního trhu v jihočeském regionu, kde působí? „Vidím částečné ochlazení trhu, lidi se za prací do Českých Budějovic už tolik nestěhují (uvidíme, zda jde o sezónní výkyv nebo začínající trend) a pronájmy nám proto začaly zčásti stagnovat. Ještě loni byly byty k pronájmu z nabídky okamžitě pryč. Je to taky o ceně, pořád ten trh může být živý. V Českých Budějovicích bude vznikat řada developerských projektů, postaví se spousta bytů, takže to tamější realitní trh ovlivní… Myslet si, že současná situace s realitním trhem vůbec nezahýbá, je více než reálným viděním náhledem přes růžové brýle. Ale jedno je jisté: nemovitosti se prodávaly vždycky – i za krize.“

Petra Wölflová

Jednatelka realitní kanceláře REALDOMUS

Petra Wölflová působí na realitním trhu od roku 2010. Vede tým realitních makléřů a sama také obchoduje. Specializuje se na prodej rezidenčních nemovitostí v Jihočeském kraji a v Praze.

Stala se absolutní vítězkou projektu Realiťák roku 2020. V soutěži, které se účastnilo přes 1000 makléřů z celé České republiky, se hodnotily nejen hlasy veřejnosti, ale i odborné znalosti.

Její pracovní motto je: Činy řeknou víc než slova.

Ivana Cikánková

Lektorka a konzultantka pro realitní trh

Ivana je lektorka a konzultantka pro realitní trh (realitní kanceláře, makléře), aktivní realitní makléřka a zakladatelka projektů Ženy v realitách a Realitního vzdělávacího institutu.

Je absolventkou Karlovy univerzity, Fakulty tělesné výchovy a sportu. Svou realitní kariéru započala v roce 1998. V roce 2005 zahájila spolupráci na pozici obchodní ředitelky s realitní kanceláří kanceláří Mexx (vedení týmu až 80 makléřů, zvýšení obratu společnosti během jednoho kalendářního roku o 270 %, jen produkce v oddělení prodeje bytů stabilně 8–10 milionů Kč měsíčně).

Od roku 2007 byla spolumajitelkou značek Union Partners a Union Partners Centrála, které po jejím odchodu na mateřskou dovolenou byly úspěšně prodány. Založila a úspěšně vede projekt www.zenyvrealitach.cz – heslem projektu je „Přibližujeme společně svět realit lidem“.

Ivana je také autorka knih „Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem“, „Jak se nespálit při prodeji nemovitosti“ a online kurzu „Home staging v praxi“. Organizuje a realizuje vzdělávací akce pro makléře v ČR a na Slovensku.

Je spoluzakladatelkou Realitního vzdělávacího institutu a Odborných realitních konferencí, spoluautorkou a členkou odborné poroty ankety Realiťák roku.

Komentářů: 2
  1. pavla temrová 2 roky

    Moc moc hezký rozhovor, těším se na další. Ať se vám daří milé dámy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account