Michal se podívá na věc zejména z pohledu všech právních omezení. Naopak, Lukáš ačkoli právník, podívá se na problém z pohledu praktického. A paní magistra, jedna z čelních představitelů FAÚ (Finančního analytického úřadu) vám poví, jaký postih vyfasujete za to, že se nebudete řídit tím, co vám kolegové říkají. Tato diskuse je zaměřena nejen na majitele realitních kanceláří, ale na všechny makléře, protože ať chcete či nechcete, musíte se AML řídit stejně jako všichni, co se v realitách pohybují. Sledujte další diskusi konference REALITYfest, která se uskutečnila 8. listopadu 2021 v Praze.

Podcasty

Zvukový záznam  MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google Podcast a Pocket Casts.

Jaroslava Pilíková

Finanční analytický úřad

 

Lukáš Slanina

Spoluzakládající partner, advokát v advokátní kanceláři Arrows

Lukáš Slanina je advokát a jeden ze zakládajících partnerů advokátní kanceláře ARROWS. Jeho profesním zaměřením je právní podpora realitních kanceláří a makléřů. Lukáš vede realitní tým ARROWS, který zajišťuje smluvní dokumentaci k převodům nemovitostí, advokátní úschovy, veškerou smluvní agendu spojenou s fungováním realitní kanceláře a řeší spory mezi realitními zprostředkovateli a jejich klienty. Pro realitní kanceláře zajišťuje pravidelná právní školení, publikuje články týkající se realitního trhu a je hlavním autorem knihy Praktický komentář k zákonu o realitním zprostředkování.

Michal Pazdera

Spoluzakladatel a spolumajitel JUSTO Česká republika

Michal je specialista na propojení realitní oblasti a práva. Jeho oblíbenou činností je zapojení právních otázek do každodenní činnosti makléřů i realitních kanceláří formou softwaru, procesů, školení i dokumentace. Mezi jeho oblíbená témata patří AML, GDPR, NOZ, ochrana spotřebitele, PENB a další právní speciality v návaznosti na řízení kanceláře a realitní transakce.

I proto loni zastupoval Českou republiku při hodnocení výborem MONEYVAL a letos při setkání se zástupci Mezinárodního měnového fondu.

V realitách působí jedenáct let. Ve svých 27 letech působil na pozici generálního ředitele české realitní sítě. Vykonával funkci předsedy dozorčí rady Realitní komory České republiky.

V roce 2015 spoluzaložil společnost JUSTO, která je realitní sítí se specializací především na právní podporu a vzdělávání. Je optimistou, který stále věří ve zlepšení realitní pověsti.

Miroslav Jonáš

Specialista na realitní právo, finance, investice, oblast exekucí, insolvencí a daní

Miroslav podniká od vysoké školy, první firmu založil ve dvaceti letech. V roce 1998 založil se společníkem virtuální velkoobchod se stavebním materiálem a už v roce 2001 dokázali překonat obrat 100 milionů korun v prodaném materiálu. V roce 2005 založil se společníkem M&M reality holding a.s. a vzal si na starost mj. oddělení práva, financí a investic. Tomu se věnoval celých deset let a nasbíral nepřeberné množství zkušeností, zejména z oblasti exekucí, insolvencí a daní. Na podzim roku 2014, kdy všechny firmy holdingu dohromady dosahovaly hrubého příjmu kolem tři čtvrtě miliardy korun, se rozhodl odejít a začít se věnovat vlastním projektům.

V posledních letech stojí za mimořádně úspěšnými projekty, kterými jsou Realitní vzdělávací institut – lídr na trhu vzdělávání a certifikování realitních makléřů. A dále pak Českomoravský realitní fond a.a., který se zabývá nákupem a prodejem retailových nemovitostí. Zde uplatňuje zejména svoji specializaci na exekuce a insolvence.

Panelová diskuse se uskutečnila v rámci konference REALITYfest dne 8. listopadu 2021.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account