Jana Hrstková absolvovala Harvardskou univerzitu jako první Češka. Během své kariéry byla u řady zajímavých projektů a start-upů; dnes je CEO Keller Williams ČR a jak sama přiznává, do realitního byznysu se pustila bez znalosti prostředí. Před více než rokem dokonce zvažovala, že se začne řídit Sorosovou radou Spočítej si svoje náklady a běž dělat něco jiného. Jenže – člověk míní a život mění…

 

Podcasty

„Když jsem dostala franšízu, říkala jsem si, že to je něco jako McDonald’s nebo Starbucks, že mi zkrátka Američané na vše dají manuály a procesy a už během prvního roku budu mít sto makléřů, brzo na to dvě stě…,“ přiznává, že začátky Keller Williams v České republice nebyly jednoduché. „Vrhla jsem se do podnikání bez znalosti prostředí, bez kvalitních lidí a zjistila jsem, že realitní prostředí je velmi těžký byznys a je potřeba se obklopit profesionály, kteří prostředí rozumí a realitní profesi mají rádi.“

A proč se rozhodla právě pro reality a tuto franšízu? „Zaujala mě myšlenka, že je to společnost vybudovaná makléři pro makléře, spojovalo ji vzdělávání a nové technologie, a proto jsem do toho šla,“ konstatuje.

Bylo těžké dostat se k elitám v realitním oboru a dlouho trvalo, než pochopila, kdo jsou skutečně kvalitní makléři, s nimiž dává smysl spolupracovat a vytvářet partnerské vazby. „Překvapilo mě, že trh realitních makléřů v České republice je velmi frekventovaný a roztříštěný,“ dodává.

Nedávno se zúčastnila videosemináře společnosti EMA data a zaujala ji informace, že 63 % realitních transakcí je realizováno prostřednictvím malých realitních kanceláří. Zkrátka – lokálních hráčů. „To je přesně v duchu myšlenky Keller Williams, že místní trh znají nejlépe ti, kteří na něm působí. Proto je mi sympatické nacházet tyto profesionály. Nabízíme menším realitním kancelářím, aby s námi spolupracovaly jako partneři a aby si nechali svoje jméno. Značka KW není tak důležitá jako jméno a logo úspěšného makléře v konkrétní lokalitě. Vidíme, že tam je velká příležitost.“

„ Kdybych se nepotkala s Martinem Tesárkem, Jirkou Koutským a dalšími šikovnými lidmi, tak jsem si říkala, jestli by nebylo lepší věnovat svoji energii a čas jinému oboru. Oni mě inspirovali k tomu, že jsem to nevzdala,“ poznamenává s dovětkem, že realitnímu trhu chybí kultura a hodnoty a reputace makléřů je velmi špatná.

Jednu takovou hodnotu trhu nabízí – vytváří skutečnou komunitu realitních makléřů. „Myslím si, že mezi makléři není dostatečná solidarita. Když se někdo dostane do složité životní situace, může mu pomoci záchranná síť v podobě nadačního fondu pro realitní makléře, který Keller Williams ČR v tomto měsíci zakládá. A nechtěla bych fond limitovat jenom makléři z České republiky, protože si myslím, že tady chybí platforma, kdy je potřeba občas někomu lidsky pomoci – a je jedno, z jaké je kanceláře nebo pod jakou značkou působí.“

Jana Hrstková

CEO a řídící partner Keller Williams Česká republika

JUDr. Jana Hrstková je CEO a zakladatelka Keller Williams ČR. Zaměřuje se na komerční nemovitosti, developerské projekty a projekty s mezinárodním prvkem. V minulosti založila a spolupracovala s řadou startupů i v oblasti nových technologií. Působila v manažerských pozicích v Deloitte BPO, Odien Group, UPC ČR a Hogan Lowells. Je členkou správní rady nadace Muzea Kampa a prezidentkou Harvard klubu.

Jiří Pathy

Předseda představenstva a generální ředitel GEPARD FINANCE

Jiří Pathy vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Sedm let zastával pozice v představenstvu GE Money Multiservis. Tři roky byl generálním ředitelem splátkové společnosti GE Money Multiservis pro Česko a Slovensko. Později v GE Money zodpovídal za celý region střední a východní Evropy.

Tři roky také působil jako generální ředitel splátkového prodeje ve společnosti Home Credit na Ukrajině, zároveň byl členem dozorčí rady ukrajinské Homecredit Bank. Od roku 2009 pracoval jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti ETA a.s., která pod jeho vedením prošla restrukturalizací.

Komentářů: 3
  1. Pavel Micka 1 rokem

    Mohla by pani Hrstková zveřejnit skutečnou vlastnickou strukturu této realitní sítě? Podpořit slova o svém úmyslu zveřejněním účetních výkazů. Proč zůstává její podnikání tak netransparentní? Přeci o transparentnost na trhu všem jde!

  2. Saelem 1 rokem

    Mají červená trika, nemají obraty 🙂 Škoda té zmatené paní :-)))

  3. Jiří Kindera 1 rokem

    Tak to asi v Keller Williams balí. Došel kapitál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account