Jaké trendy se zavádějí do realitního zprostředkování a co můžeme očekávat v budoucnu? Jaké legislativní změny v realitním zprostředkování očekávají řečníci od nové sněmovny? A co růst cen nemovitostí a poptávka, opadne nebo se ještě zvýší? Jakým dalším výzvám bude čelit trh realitního zprostředkování v roce 2022? To a mnoho dalšího se dozvíte v diskuzi zástupců největších realitních sítí v České republice. Sledujte panelovou diskusi konference REALITYfest, která se konala 8. listopadu v Praze.

Podcasty

Zvukový záznam  MP3 si můžete stáhnout zde. Pokud chcete být informováni o všech podcastech, které vydáváme, přihlaste si odběr ve vaší aplikaci, nebo ve službách Spotify, Google Podcast a Pocket Casts.

Jan Borůvka

Generální sekretář Asociace realitních kanceláří České republiky

Generální sekretář Asociace realitních kanceláří České republiky Jan Borůvka do roku 1991 pracoval v souladu se svou původní kvalifikací architekta jako projektant. Od roku 1991 se věnuje realitnímu sektoru – zastával pozici konzultanta a působil také ve vedení několika společností. V roce 1997 Borůvka získal jako jeden z mála Čechů prestižní americký certifikát Certified International Property Specialist (CIPS). Kromě toho absolvoval celou řadu doplňkových vzdělávacích programů. Hovoří anglicky, částečně rusky, je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se kromě rodiny věnuje hlavně hudbě a sportu.

Jan Borůvka se stal novým prezidentem hlavní evropské organizace realitních profesních sdružení European Property Agents Group (EPAG) při Evropské radě realitních profesí (CEPI) v Bruselu. Borůvka v této funkci nahradil Yves Boussarda z Francie. Do čela ho zvolili zástupci EPAG při říjnovém výročním zasedání v Gentu.

Tomáš Jelínek

Výkonný ředitel ve společnosti CENTURY 21 Czech Republic

Narozen 1973 v Rychnově nad Kněžnou.

Původně vystudovaný fyzik, který začal podnikat od začátku 90. let, od cestovní kanceláře, přes ZEPTER k práci poradce v poradenské společnosti, odkud si odskočil do Melbourne na HOOK University (jak sebevzdělání, tak výuka).

Po návratu do Čech v roce 2004 působil v pojišťovnictví GČP (vždy v obchodě, odchod z pozice Zemského ředitele po 15ti letech), získání MBA. Od 2019 se plně věnuje jen Realitám ve spojení s C21, kde zhodnocuje i zkušenosti z vlastních realit.

Ženatý, tři děti, nejstarší syn 13let, dcera 8 a 1/2roční trochu nečekaný přírůstek jménem Taira.

Koníčky: interiérový desing, hory – tj. lyže (jakékoliv), horské kolo, turistika a ferraty. Nejraději tráví čas v Marco Polu. Miluje cesty na vrcholy, ale dobře ví, že to je ta snazší část výstupu. Rád i plave a hraje golf, ale obojí Covid dost omezil.

Řídí se heslem: „Těžká místa obejdeme a pokračujeme k vrcholu“ a vůči okolí: „Lépe dělat chyby, než nedělat nic.“

Jan Hrubý

CEO ve společnosti RE/MAX Czech Republic

Jan Hrubý se začátkem roku 2019 připojil k týmu RE/MAX, kde působí na pozici Chief Executive Officer a uplatňuje svou výbornou znalost práce s franšízanty, procesního a systémového řízení i inovátorský přístup.

Již během studií začal pracovat jako asistent ve společnosti McDonald’s, kde se postupně vypracoval až na pozici provozního ředitele se zodpovědností za obchod McDonald’s v ČR s více než 2 500 zaměstnanci. V roce 2012 začal pracovat pro společnost Marionnaud CE/CK Hutchison Holdings, kde působil jako generální ředitel zodpovědný za obchodní aktivity koncernu ve střední Evropě.

Jan Hrubý studoval na Obchodní akademii E. Beneše v Praze směr zahraniční obchod, později na Vysoké škole ekonomie a managementu.

Petr Morcinek

Majitel společnosti M&M Reality Holding

Petr Morcinek je jediný akcionář M&M Reality Holdingu a zároveň šéf oddělení Strategie a rozvoje společnosti. Od svého kapitálového vstupu do tehdy téměř skomírající realitní firmy si dal za úkol vybudovat do deseti let z malé realitky realitně finanční impérium, jaké nemá v České republice konkurenci. Když se dnes Petr Morcinek ohlédne za svou vizí tehdejšího třicátníka, objeví se mu úsměv na tváři. “Nevěřil jsem, že to dokážeme za ještě kratší dobu,” dodává spokojeně, byť jak jej známe, spokojenost není zrovna jeho nejoblíbenější stav, spíše je tomu naopak. “Nikdy nebuďte spokojení,” říkává, “neposune vás to ani o píď dál.”

U něj se to projevuje naprosto příkladně. Zatímco předává do realizace jednu svou vizi, už má v hlavě a na pověstném flipchartu rozpracovaných několik dalších. Tak například, zatímco zjednodušuje smlouvy a veškeré papírování při zprostředkování koupě a prodeje nemovitostí, upravuje se spolupracovníky zakázkový systém tak, aby papírování bylo co nejméně. Hned na to ale popisuje s iPadem v ruce tehdejší hrstce programátorů svůj sen o tabletu s aplikací pro realitní makléře. Dívají se na něj a nad hlavami jim blikají desítky otazníků, aby se za pár let a několik pokreslených flipchartů stal sen skutečností a světu byl představen StormmBook.

Zatímco rozsáhlé IT oddělení a další najatí programátoři po celém světě programují aplikaci Moderní makléř, Petr Morcinek přemýšlí nad jejím zavedením také ve finančně pojišťovací divizi holdingu. A nebyl by to Petr, aby zároveň s představením StormmBooku s revolučními aplikacemi pro realitní makléře, finanční specialisty a pojišťovací poradce neukázal na Summitu 2017 už rozpracovaný projekt virtuální reality.

Robert Hanzl

Generální ředitel NEXT REALITY

V realitách začínal v roce 2003, v roce 2006 založil společnost NEXT REALITY, v roce 2016 odstartoval model franšízové sítě NEXT REALITY PARTNER. Je aktivní v celém oboru a snaží se přispívat ke kultivaci realitního prostředí. Člen výkonné rady ARK ČR, spoluzakladatel Realitního vzdělávacího institutu a Odborných realitních konferencí, spoluautor ankety Realiťák roku, předseda sekce Realitní při Hospodářské komoře hl. města Prahy.

Ondřej Jaroš

Jednatel ve společnosti Jaroš & Partners Real Estate

V realitách se pohybuje od roku 2008. Působí jako jednatel ve společnosti Jaroš & Partners Real Estate, kde má na starost 17 realitních makléřů. Věnuje se externímu školení makléřů a manažerů po celé ČR. Aktivně se stále věnuje realitám jako makléř.

Workshop se uskutečnil v rámci konference REALITYfest dne 8. listopadu 2021.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account